(Niebieski) Kwiecień, miesiącem autyzmu

Rodzaj zadania publicznego: „Wspieranie ochrony i promocji zdrowia”.

Tytuł zadania publicznego: „(Niebieski) Kwiecień, miesiącem autyzmu”.

Termin realizacji zadania publicznego: Marzec – Kwiecień 2023

Całkowity koszt zadania publicznego wynosi 3.560 złotych.

W tym 1.800 złotych to dofinansowane ze środków powiatu słubickiego, 1760 złotych to wkład Fundacji Promet Kids.

 

Wspólnie chcielibyśmy zwiększyć społeczną integrację osób z autyzmem, wspierać ich w dążeniu do samodzielności, przełamywać izolację i krzywdzące stereotypy. Dzięki realizacji projektu dotrzemy do mieszkańców powiatu słubickiego z wiedzą dotyczącą osób mających spektrum autyzmu.

W ramach projektu zorganizowaliśmy:

  • Spotkanie integracyjne z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Promet Kids wspólnie z przedszkolakami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach wzięły udział w specjalnie przygotowanych zajęciach, zintegrowały się przez zabawę na sali zabaw w Rodzinnym Centrum Rozrywki „Uśmiechnięta Planeta” oraz stworzyły wspólnie prace plastyczne.
  • Z wykonanych prac powstała wystawa, pn. „Nie oceniaj…Zrozum!” poświęcona zaburzeniu jakim jest autyzm. Kwiecień jest miesiącem poświęconym autyzmowi. Prace wykonane przez dzieci widniały przez cały kwiecień w Starostwie Powiatowym w Słubicach.
  • Kampanię społeczną dotyczącą osób ze spektrum autyzmu. W ramach tego działania powstały ulotki i plakaty informujące o objawach autyzmu oraz zachowaniach, które mogą się nam wydawać „nieodpowiednie społecznie”, a one po prostu wynikają z zaburzenia jakim jest autyzm.