Podsumowanie Projektu „Mam eMOCje, czyli o sile zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”

‼️ Mam eMOCje – czyli bardzo emocjonujący rok za nami ‼️ 😍
🧠 O sile zdrowia psychicznego w dzisiejszych czasach nie trzeba już nikogo przekonywać. Wciąż trzeba jednak uświadamiać, edukować, uwrażliwiać. I właśnie to, pod szyldem Fundacji Promet Kids, czyniliśmy przez ostatni rok w ramach projektu „Mam eMOCje, czyli o sile zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”, który realizowaliśmy we wsparciu Gmina Słubice. Sami zobaczcie, ile dobrego udało się zdziałać. 💪
👉 Sednem projektu było przeprowadzenie zajęć w szkołach podstawowych z terenu gminy. 🏫Udało nam się dotrzeć do prawie wszystkich placówek, a każdy zainteresowany mógł wziąć udział w przygotowanych przez nas warsztatach. Rozmawialiśmy o emocjach, odczuciach. Edukowaliśmy o niepokojących sygnałach, kiedy należy zwrócić uwagę na gorsze samopoczucie koleżanki/kolegi. Dziękujemy bardzo każdej zaangażowanej placówce i wierzymy, że nasze wspólne działania przyniosą efekty. ❤️
👉 9 października, dzień przed światowymi obchodami Dnia Zdrowia Psychicznego, spotkaliśmy się w Kunowicach, na terenie Rodzinne Centrum Rozrywki Uśmiechnięta Planeta na pikniku integracyjnym „Jestem, więc czuję”. Było mnóstwo pozytywnych emocji i jeszcze więcej odwiedzających. Dopisali uczestnicy, dopisała pogoda, dopisały nastroje. Uczestnicy spotkania obejrzeli wyjątkową galerię prac uczestników projektu, odpoczywaliśmy w stresie relaksu, bawiliśmy się z animatorami oraz uczyliśmy technik relaksu pod okiem instruktorki jogi Pani Natalii Krystkowiak.
⭐️ Kończąc projekt serdecznie dziękujemy każdej jednej osobie, która była w niego zaangażowana. Tylko wspólnie i tylko otwarci na drugą osobę możemy bowiem reagować, działać i pomagać. Dziękujemy Gminie Słubice za wsparcie finansowe i wszystkim pracownikom Fundacji Promet Kids za poświęcony czas.
I choć w materii zdrowia psychicznego wiele jeszcze jest do zrobienia, to jesteśmy wdzięczni i dumni, że dołożyliśmy chociaż jedną cegiełkę do tego wielkiego muru zwanego emocjami.
Do zobaczenia przy następnym projekcie! 😊