Aktywni w Powiecie Słubickim

Za nami bardzo ważny projekt. Projekt, który realizowaliśmy wspólnie z Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach. Dwa spotkania trzydniowe, trzy spotkania jednodniowe, warsztaty świąteczne oraz Impreza Andrzejkowa z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

 

WYJAZD – NOWA SÓL

Oprócz zajęć ze specjalistami w grupach wsparcia, zadbaliśmy także o odpowiednią dawkę zabawy i integracji. Bo przecież o uśmiech i jedność tutaj chodzi! Były kręgle, gry planszowe, zwiedzanie miasta, a nawet andrzejkowy wieczór z wróżbami.

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Zobaczcie nas w wersji lata 80’te! Mieliśmy bowiem zaszczyt i niesamowitą przyjemność bawić wyjątkowych gości zabawy integracyjnej dla osób z niepełnosprawnościami.

WARSZTATY MIKOŁAJKOWE

Stworzyliśmy unikatowe bombki choinkowe, które ozdobią teraz nasze domowe drzewka, przypominając nam, że współpraca i wzajemna pomoc to wielki dar. Powstały także cudowne świeczki, które nadadzą naszym stołom wyjątkowego blasku i atmosfery.

WYCIECZKA DO ZIELONEJ GÓRY 1

Najpierw było skocznie i radośnie – w Skokoloco – Park Trampolin mogliśmy się zintegrować i poszaleć. Później było równie zabawnie, ale już albo kulturalnie (wyjście do kina na film „Kot w butach: Ostatnie życzenie”), albo kulinarnie – na warsztatach kulinarnych z Zosią Zborowską z Masterchef Junior w Studio Kulinarne Look&Cook.

WYCIECZKA DO ZIELONEJ GÓRY 2

Podróżując integrujemy się, odpoczywamy i zacieśniamy więzi. A tym razem wraz z rodzinami zastępczymi z grupy wsparcia wybraliśmy się do zielonogórskiego aquaparku oraz na wspólny obiad.

WYJAZD – MAJALAND

Razem z rodzinami zastępczymi pojechaliśmy na wyjazd do Majalandu. Wspólnie spędzony czas był okazją do świetnej zabawy, a także wymiany doświadczeń, myśli i wzajemnego wsparcia. Bo przecież razem możemy więcej! Dziękujemy za piękne chwile i za emocje na rollercoasterach.

WYJAZD DO ŁAGOWA

Nabraliśmy dystansu, odpoczęliśmy, dowiedzieliśmy się nowych rzeczy. A wszystko w malowniczej scenerii Łagowa, gdzie przebywaliśmy na (niestety ostatnim już) wyjeździe integracyjnym w ramach grupy wsparcia dla rodzin zastępczych z Powiatu Słubickiego. Wspólny czas upłynął nam aktywnie oraz relaksująco. Rodzice zastępczy, osoby z ich otoczenia, a także młodzież mieli zajęcia z terapeutami, a dzieci spędzały czas pod opieką doświadczonych animatorów.