Edukacja

Niepubliczne Przedszkole Promet Kids jest miejscem inspirującym się wiodącym obecnie na świecie (i przynoszącym świetne rezultaty!) fińskim modelem wczesnej edukacji. Jesteśmy blisko natury, działamy poznając i rozumiejąc potrzeby naszych podopiecznych, jednocześnie stawiając na rozwój i naukę. Wiele etapów naszej działalności opieramy o cenione wśród psychologów elementy pedagogiki Montessori.

Uczęszczające do naszej placówki dzieci otrzymują międzynarodowe standardy nauczania oraz dostosowany do ich indywidualnych zainteresowań i potrzeb program edukacyjny. Dbając o wszechstronny rozwój dziecka jednocześnie przygotowujemy je do samodzielności, otaczamy rodzinną atmosferą oraz uczymy wzajemnego szacunku i empatii. A wszystko to w duchu miłości do matki natury i środowiska naturalnego.

Nasze przedszkole to miejsce edukacji i zabawy dla (maksymalnie) 25 dzieci, w wieku od 2,5 do 6 lat. Dzieci przebywają w jednej grupie, uwzględniającej ich indywidualny rozwój i potrzeby edukacyjne.

NASZĄ EDUKACJĘ OPIERAMY NA:

1) INDYWIDUALNYCH ZAJĘCIACH DLA DZIECI – w naszej ofercie znajdziecie szerokie pakiety zajęć dodatkowych.

2) AUTORSKICH PROGRAMACH EDUKACYJNYCH OPARTYCH NA DZIAŁANIU – (m.in. Zielony Bohater, Uśmiechnięta Planeta, Mały Kucharz).

3) JĘZYKACH OBCYCH – język angielski i niemiecki jako istotne pola komunikacji.

4)KOMPETENCJACH SPOŁECZNYCH – uczymy świadomości własnych emocji i pokazujemy jak sobie z nimi radzić. Na zajęciach z jogi oraz medytacji przekażemy dzieciom praktyczna wiedzę na temat metod wyciszania. Nie ma złych emocji, każda jest nam potrzebna do poznania świata i samego siebie.

5) ZDROWYM STYLU ŻYCIA – codzienna dawka ruchu połączona ze zdrową dietą dostosowaną do dziecięcych potrzeb.

6) DZIAŁANIACH PROEKOLOGICZNYCH – poszanowanie dla natury i wychowanie w bliskości z nią. Dla nas nie ma złej pogody na wychodzenie – odpowiedni ubiór (dostosowany do warunków atmosferycznych) pozwoli cieszyć się każdym dniem i zabawami na świeżym powietrzu.

7) WYCIECZKACH – świat najlepiej odkrywa się przez doświadczanie. Dlatego my eksplorujemy, poznajemy i zdobywamy kolejne miejsca ucząc się otaczającego nas świata.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym planem dnia.

PLAN DNIA – Przedszkole Promet Kids